Centrul de consiliere si orientare in cariera(CCOC)

poza_ccoc

Centrul de Consiliere şi Orientare în Carieră

Centrul de Consiliere şi Orientare în Carieră (CCOC) din cadrul Universităţii ,,Athenaeum” prin membrii săi, este pregătit să ofere suport şi sprijin în direcţia unei pregătiri corespunzătoare a studenţilor, ţinând cont de previziunile referitoare la dezvoltarea domeniilor profesionale şi a ocupaţiilor existente pe piaţa muncii.

În acest sens apelăm la ajutorul specializat al consilierului în carieră care vine să completeze profilul academic şi ocupaţional, integrând o serie de abilităţi ce trebuie formate şi armonizate cu cele personale, educaţionale şi profesionale.

Studenţii universităţii noastre pot beneficia de serviciile suport puse la dispoziţie din partea echipei Centrului de Consiliere şi Orientare în Carieră (CCOC) şi anume:

• Consiliere individuală (sprijin psihologic pentru situaţia de criză),
  • Asistenţă şi sprijin educaţional/Asistare/Îndrumare,
  • Informare.

Cunoaştem că orice relaţie de consiliere are nevoie de încredere.

Vă asigurăm că echipa Centrului de Consiliere şi Orientare în Carieră (CCOC) se bucură de un înalt profesionalism şi vă asigură că va păstra discreţia profesională în ceea ce priveşte interacţiunea cu dumneavostră.

Puteţi avea încredere în noi !

Programul de consultanţă este afişat în Secţiunea Avizier.

Descoperă Catalogul TOP 100 CEI MAI BUNI ANGAJATORI pentru care să lucrezi în 2024!

👉 https://wherewe.work/sYU

Lasa-ne un mesaj la adresa de email ccoc@univath.ro